Ceva ce imi place mult

Everything about Betta splendens which does not fit the other topics within this section.
cosmake
Sr. Member
Sr. Member
Mesaje: 391
Membru din: 13 Aug 2012 08:47
Localitate: Craiova, Romania

http://www.aquabid.com/cgi-bin/auction/ ... 1360950784
Cam ce defect gasiti la acest peste?
Ultima oară modificat 13 Feb 2013 21:11 de către cosmake, modificat 1 dată în total.
Stiu ca sint acvarist prost , dar cind ma uit pe net prind curaj
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Un peste foarte bun. Nu excelent, insa foarte bun.
Uite la ce m-as arunca eu  :D
http://www.aquabid.com/cgi-bin/auction/ ... 1361143593
Membru IBC
livulik
Administrator
Administrator
Mesaje: 1399
Membru din: 22 Feb 2010 21:41
Localitate: Bucharest

cosmake scrie: http://www.aquabid.com/cgi-bin/auction/ ... 1360950784
Cam ce defect gasiti la acest peste?
destul de greu de gasit defecte...insa ar fi interesant de vazut cum arata peste 1 luna...
"Doar când ultimul copac a murit, ultimul râu a fost otrăvit şi ultimul peşte a fost prins, ne vom da seama că nu putem mânca bani!"
member of EHBBC si IBC
cosmake
Sr. Member
Sr. Member
Mesaje: 391
Membru din: 13 Aug 2012 08:47
Localitate: Craiova, Romania

Am uitat sa spun ca sint indragostit de dragoni  :D
am vazut cea mai tare treaba la ferma vinzatorului de la pestele tau. Betta crescut la punga atirnata de minere  :-\
Nu stiu daca am voie sa pun lincul
Pacat ca noi nu putem licita pe aquabid :banghead:
Ultima oară modificat 13 Feb 2013 21:31 de către cosmake, modificat 1 dată în total.
Stiu ca sint acvarist prost , dar cind ma uit pe net prind curaj
cosmake
Sr. Member
Sr. Member
Mesaje: 391
Membru din: 13 Aug 2012 08:47
Localitate: Craiova, Romania

livulik scrie: destul de greu de gasit defecte...insa ar fi interesant de vazut cum arata peste 1 luna...
Cit de prost poate sa devina la cum arata?
Stiu ca sint acvarist prost , dar cind ma uit pe net prind curaj
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Pai e de urmarit anala, care mie nu-mi prea place. Ma rog, ca si dorsala e putin iesita din gustul meu ... e alta poveste  :D
Pe aquabid poate licita oricine are cont. De unde crezi ca provin pestii luati de noi acum cativa ani?  :D
Membru IBC
livulik
Administrator
Administrator
Mesaje: 1399
Membru din: 22 Feb 2010 21:41
Localitate: Bucharest

"Doar când ultimul copac a murit, ultimul râu a fost otrăvit şi ultimul peşte a fost prins, ne vom da seama că nu putem mânca bani!"
member of EHBBC si IBC
cosmake
Sr. Member
Sr. Member
Mesaje: 391
Membru din: 13 Aug 2012 08:47
Localitate: Craiova, Romania

http://www.banleangbettas.net/myfarm.php
priviti betta la punga  :-[

mihai chiar as vrea sa critici ca asa mai invatam si noi

Mie personal imi place orice betta care arata bine. Ca am preferati asta este alta poveste. Tu cind ne arati asa ceva mai invatam si noi cum ar trebui sa arate un HMPK. Sa nu crezi ca citesc doar de HM :). Nu se stie cind la un moment dat trec la PK, DT, CT sau HMPK, poate chiar la VT. Ceea ce sti sigur ca niciodata nu voi trece la RT :character0029:
Ultima oară modificat 13 Feb 2013 22:01 de către cosmake, modificat 1 dată în total.
Stiu ca sint acvarist prost , dar cind ma uit pe net prind curaj
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Eh! Liviu iar vrea sa vorbim doar noi doi  :D :D :D :D de intra la clasa pk si hmpk  :D :D :D :D
Cosmin, mare lucru nu prea e de criticai, in clipa de fata, la pestele postat de tine. Personal ma deranjeaza anala prea dreptunghiulara, ceea ce ma face sa cred ca va mai creste. Iar dorsala ... are prea putine radii. Cu cateva radii in plus, pestele ar avea un balans fantastic.
La punga, la borcan, la pahar ... fiecare la ce poate  :D :D :D
Membru IBC
cosmake
Sr. Member
Sr. Member
Mesaje: 391
Membru din: 13 Aug 2012 08:47
Localitate: Craiova, Romania

snakefishmike scrie: Eh! Liviu iar vrea sa vorbim doar noi doi  :D :D :D :D de intra la clasa pk si hmpk  :D :D :D :D
Oricum cu mici exceptii noi ceilalti spunem in general numai prostii sau doar intrebam :o :great: Mie unul imi place sa si citesc ce vorbiti voi. Asa ca de la mine aveti unda verde :cheer:.
Cum ar trebui sa arate anala la un mascul tinar?
Am citit undeva nu mai stiu daca intr-un articol de aici sau de altundeva ca unii crescatori au 2 categorii de pui si anume cei pe care ii opresc si care nu au aripioare lungi de mici si cei de vinzare care sint clar masculi la 2 luni
Stiu ca sint acvarist prost , dar cind ma uit pe net prind curaj
Avatar utilizator
MrKuka
Hero Member
Hero Member
Mesaje: 527
Membru din: 17 Aug 2012 13:03
Localitate: Arad
Contact:

eu le gasesc un mare defect la pestii astia... nu sunt la mine in acvarii... :banghead:
Loged out. Have a nice day.
livulik
Administrator
Administrator
Mesaje: 1399
Membru din: 22 Feb 2010 21:41
Localitate: Bucharest

cosmake scrie: Oricum cu mici exceptii noi ceilalti spunem in general numai prostii sau doar intrebam :o :great: Mie unul imi place sa si citesc ce vorbiti voi. Asa ca de la mine aveti unda verde :cheer:.
exagerezi!
cosmake scrie: Am citit undeva nu mai stiu daca intr-un articol de aici sau de altundeva ca unii crescatori au 2 categorii de pui si anume cei pe care ii opresc si care nu au aripioare lungi de mici si cei de vinzare care sint clar masculi la 2 luni
asa este, de exemplu daca ai o ponta de HM (ca asta te intereseaza pe tine) si la 2,5 luni sunt cativa pui care se evidentiaza ca masculi (si de obicei ii observam datorita aripioarelor), sunt sanse mari ca ei sa nu fie viitorii continuatori ai liniei...cand ajung la 4-5 luni vor arata disproportionat! AM OBSERVAT EU ASTA!
"Doar când ultimul copac a murit, ultimul râu a fost otrăvit şi ultimul peşte a fost prins, ne vom da seama că nu putem mânca bani!"
member of EHBBC si IBC
Avatar utilizator
MrKuka
Hero Member
Hero Member
Mesaje: 527
Membru din: 17 Aug 2012 13:03
Localitate: Arad
Contact:

Salutare, pot confirma si eu asta...
Loged out. Have a nice day.
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Am ramas mut cand am vazut poza asta
Imagine
E al uni prieten malaesian de pe Facebook.
Pestele e perfect din punctul meu de vedere. N-am cuvinte pt a-l descrie. Nu mai zic de cat mi l-as dori  :D
Membru IBC
cosmake
Sr. Member
Sr. Member
Mesaje: 391
Membru din: 13 Aug 2012 08:47
Localitate: Craiova, Romania

Nu stiu ce sa zic, dar se mai practica si taierile. Parca prea este perfect  :017:
Stiu ca sint acvarist prost , dar cind ma uit pe net prind curaj
Scrie răspuns