Pentru membrii experimentati care nu se implica

Everything about Betta splendens which does not fit the other topics within this section.
noireandy
Newbie
Newbie
Mesaje: 8
Membru din: 25 Ian 2011 07:58

Inteleg ca aici poate regulamentul e putin mai strict si se doreste continut mai calitativ decat cantitate. Dar in afara de liviulik si snakefishmike din ce am citit pe aici mai sunt si alti crescatori de betta care se pricep foarte bine si totusi nu se obosesc sa dea un reply pe forum si ii asteapta pe cei doi sa raspunda. Eu cred ca forumul asta e al crescatorilor de betta din romania nu doar al lui liviulik si al lui snakefishmike, De zile bune subiectul meu este ultimul post de pe forum si nimeni nu a scris nimic altceva, iar singurii care s-au obosit sa imi raspunda sunt cei doi. Restul doar au intrat au citit si si-au vazut de treaba. Nu sunt eu marea crescatoare de pesti ca sa fac morala altora, dar asa nu e frumos.

Am trimis cuiva de aici 2-3 mesaje private in care intrebam cateva lucruri despre acvariul respectivei persoane. Nu s-a obosit macar sa imi zica ca nu are chef sa imi raspunda. Insa pe un alt forum aceeasi persoana imi raspunde mesajelor private. Iarasi nu e frumos. Faptul ca forumul asta e mult mai mic decat altele nu inseamna ca trebuie tratat asa.

In fond un forum nu e o simpla revista online unde intri si doar citesti. Un forum presupune interactivitate care sta la baza unei comunitati. Ori ce comunitate este aia cand 90% din activitatea de pe forum sta pe umerii a doi useri? Daca era vorba asa se putea face un blog unde scriau cei doi si restul doar mai comentau din cand in cand.

Am intrat aici incantata ca voi gasi atat de multe persoane de la care sa fur sfaturi si sa reusesc sa fac si eu un mic nano cu un betta, dar acum sunt dezamagita intrucat singurul mod prin care pot obtine acele informatii este sa stresez aceleasi 2 persoane. Nu e normal asa.

Sunt convinsa ca daca si ceilalti 7-8 poate 10 crescatori cu experienta care intra pe aici si-ar dori sa fie un pic mai prezenti pe forum nu ar mai domni apatia asta si ar fi mult mai interesant si interactiv. O comunitate se construieste prin contributia majoritatii. E pacat ca un forum de profil pentru un peste asa de frumos sa fie tratat asa de crescatori cu atat de multa experienta. In fond e singura comunitate de acest gen din romania.

My 2 cents.
Ultima oară modificat 28 Ian 2011 13:22 de către noireandy, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
milenium
Sr. Member
Sr. Member
Mesaje: 305
Membru din: 06 Mar 2010 14:46
Localitate: bucuresti militari-veteranilor
Contact:

buna
mie unu nu mi-ai trimis nici un mesaj,iar in privinta raspunsurilor raspund in functie de timpul pe care il am  ;) pt ca asta pe mine ma omoara cel mai mult  ;)
Scrie răspuns