tipuri de inotatoare poze

Everything about Betta splendens which does not fit the other topics within this section.
liviu
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 93
Membru din: 25 Mar 2011 08:36

aceste sunt denumirile inotatoarelor la 3 modele de betta .ImagineImagineImagine
Ultima oară modificat 21 Feb 2013 13:55 de către liviu, modificat 1 dată în total.
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Vorbim de tipuri, sau de denumirea fiecarei inotatoare in parte?
Pt ca daca vorbim de denumirea lor, ea este aceeasi , indiferent de "tipul" lor.
Membru IBC
liviu
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 93
Membru din: 25 Mar 2011 08:36

eu am postat aceste poze in dorinta de a vedea  care sunt inotatoartele si denumirea lor , pentru cine nu stie .. crezi  ca toata lumea care intra pe forum stie care sunt , sau citeste comentari cu , -dorsala si anala cite striati are la coada ... am postat ca sa ajut , sa fiu bine inteles
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Mai omule , ai vre-o problema?
Am intrebat cat se poate de frumos, intrucat titlul spune una, iar continutul alta. Daca vrei intradevar sa ajuti (si nu contesta nimeni asta) macar fa-o cum trebuie.
Ce-i atat de greu de inteles? In titlu spui "tipuri de inotatoare" , iar in continut apar denumirile inotatoarelor.
Greu frate, greu  :banghead: :banghead: :banghead:
Membru IBC
livulik
Administrator
Administrator
Mesaje: 1399
Membru din: 22 Feb 2010 21:41
Localitate: Bucharest

Așa este, in poze se identifică denumirea diferitelor părți anatomice, nu TIPURI de înotătoare!
Dacă erau tipuri aveam categoriile PK, HMPK, CTPK, HM, CT, DT, DTPK...etc
Problema era că se crează confuzie...titlul spune ceva iar conținutul altceva!

Sent from my P5 using Tapatalk 2
"Doar când ultimul copac a murit, ultimul râu a fost otrăvit şi ultimul peşte a fost prins, ne vom da seama că nu putem mânca bani!"
member of EHBBC si IBC
liviu
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 93
Membru din: 25 Mar 2011 08:36

IN POSTAREA  LUI LIVULIK - tipuri de inotatoare -, este o persoana care a specificat sa puneti poze , - sa se inteleaga  care sunt  inotatoare si denumirile lor  ,  in prizma asta am postat  pozele ,  daca va deranjat stergeti- o din site si gata , sa sti ca nu am nici o problema , am vrut sa arat si atit .  intru pe acest  forum sa  discut sa imi spun parerea , cum isi spun opiniile toti sau comenteaza . - : Ar merge bine niste poze pentru fiecare tip in parte. Nu toata lumea e familiarizata cu denumirile respective.: o persoana din BISTRITA  a cerut  poze .
Ultima oară modificat 22 Feb 2013 17:37 de către liviu, modificat 1 dată în total.
livulik
Administrator
Administrator
Mesaje: 1399
Membru din: 22 Feb 2010 21:41
Localitate: Bucharest

Nu este nicio problemă că ai postat pozele...ideea greșită era doar la numele topicului!
O să facem o listă cu pozele tuturor tipurilor de aripioare dar există la aproape toate descriere pe forum!
Si mai e si google

Sent from my P5 using Tapatalk 2
"Doar când ultimul copac a murit, ultimul râu a fost otrăvit şi ultimul peşte a fost prins, ne vom da seama că nu putem mânca bani!"
member of EHBBC si IBC
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

E simplu de dat din gura. Ceva mai greu cu cititul
PK cu mentiunea ca s-a adaugat si CTPK despre care am discutat si continuam sa o facem.
Celelalte tipuri cu mentiunea ca desi se refera la femele, cred ca toti cunoastem dimorfismul sexual, astfel incat sa diferentiem o femela de un mascul.
Rosetail ca tot s-a vorbit recent despre ei.
CT
DT
Iarasi DT
Si daca nu-s destule, or sa mai fie, macar sa aibe cin' sa le citeasca si sa faca treaba la un nivel cat mai ridicat.
Membru IBC
cosmake
Sr. Member
Sr. Member
Mesaje: 391
Membru din: 13 Aug 2012 08:47
Localitate: Craiova, Romania

Eu le voi citi cu siguranta. Sint ca o hrana spirituala pentru mine :engel016:
Stiu ca sint acvarist prost , dar cind ma uit pe net prind curaj
liviu
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 93
Membru din: 25 Mar 2011 08:36

Daca o sa mai primesc o  sa postez  si altele .sa  avem ce sa mai discutam
Scrie răspuns