bunaa

A short description about yourself
BratuAlexandra
Newbie
Newbie
Mesaje: 1
Membru din: 02 Oct 2014 22:04

Ieri mi-am achizitionat 2 acvarii de 15 litrii si am zis sa imi cumpar un pestisor betta mascul si doua femele...buuun...una din femele era putin mai mare...si am zis pentru cateva minute sa o pun in acvariu cu masculul sa vad ce reactie are...se infoia masculul dar nici o fugareala...am scoso...de dimineata cand am ajuns acasa venind iar de la animax cu inca un mascul  am puso iar si colac peste pupaza se infoiau amandoi pesti...si femela s-a transformat din incolor intr-un albastru intens...cred ca este mascul...ca aripioarele le are c-am lunguiete..si asa am fugit iar la peshop ca na daca am trei masculi unde ii tin am mai luat un acvariu si inca doua femele cate una pentru fiecare....dintre care tipa de la petshop sa imi spuna ca masculii sunt sterili...o fi posibil asa ceva???femelele vad ca au facut dungi verticale din cate am inteles ele snt pregatite...dar masculii nici o sansa de curtare...fugarite putin iar mai apoi sunt lasate in pace... :beta:
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Sarut-mana si bun venit
Transmite-i tipei de la magazin multa ... sterilitate in mintea ei ingusta  :D
Lasand gluma, nu mai asculta balivernele unei persoane pusa sa vanda fara a stii ce vinde. Femele sterile exista (cele melano black in special) , insa masculi sterili n-am vazut n-am auzit
Membru IBC
cosmake
Sr. Member
Sr. Member
Mesaje: 391
Membru din: 13 Aug 2012 08:47
Localitate: Craiova, Romania

incearca sa citesti pe aici si vei vedea ca si femelele se infoaie. n u mai casca gura la toate prostiile. este adevarat ca unii masculi sint mai buni altii mai slabi , dar daca le oferi la fiecare ce vrea cu siguranta vei reusi
Stiu ca sint acvarist prost , dar cind ma uit pe net prind curaj
Scrie răspuns