salutare tuturor

A short description about yourself
slayer
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 50
Membru din: 18 Mar 2013 21:18

Buna seara tuturor ,in primul rind sa ma prezint sunt Iosif din Petrosani ,ma bucur sa fiu alaturi de iubitori de beta peste care ma fermecat cu eleganta si frumusetea lui ,pe linga pasiunea de a detine discusi am si ceva betani ,curiozitatea ma impins sa reproduc si eu si acum imi rontaie urechile atitia am ,atasez mai jos citeva poze cu betani mei.
slayer
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 50
Membru din: 18 Mar 2013 21:18

Domnilor cum pot sa inserez pozele?
livulik
Administrator
Administrator
Mesaje: 1399
Membru din: 22 Feb 2010 21:41
Localitate: Bucharest

Salut si bun venit!
pozele trebuie upload-ate pe un site de gazduire (ex.: postimage.org)
"Doar când ultimul copac a murit, ultimul râu a fost otrăvit şi ultimul peşte a fost prins, ne vom da seama că nu putem mânca bani!"
member of EHBBC si IBC
slayer
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 50
Membru din: 18 Mar 2013 21:18

cosmake
Sr. Member
Sr. Member
Mesaje: 391
Membru din: 13 Aug 2012 08:47
Localitate: Craiova, Romania

Bine ai venit si spor la citit . Si daca ai posibilitatea te rugam sa faci niste poze prin sticla deoarece prin pahare si borcane nu prea se intelege . Multumim.
Ultima oară modificat 20 Mar 2013 08:46 de către cosmake, modificat 1 dată în total.
Stiu ca sint acvarist prost , dar cind ma uit pe net prind curaj
Avatar utilizator
MrKuka
Hero Member
Hero Member
Mesaje: 527
Membru din: 17 Aug 2012 13:03
Localitate: Arad
Contact:

Salutare :)
Loged out. Have a nice day.
livulik
Administrator
Administrator
Mesaje: 1399
Membru din: 22 Feb 2010 21:41
Localitate: Bucharest

Aceeași rugaminte ca si cosmin!

P.s. peștele DT Marble Black/White este din petshop? L-ai înmulțit pînă acum?
Aceeași intrebare despre peștii din pozele 09032013259/61 și 10032013355: știi ceva de background-ul lor genetic? Îi ai de la un crescător?

Sent from my P5 using Tapatalk 2
"Doar când ultimul copac a murit, ultimul râu a fost otrăvit şi ultimul peşte a fost prins, ne vom da seama că nu putem mânca bani!"
member of EHBBC si IBC
slayer
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 50
Membru din: 18 Mar 2013 21:18

pesti dt nu sunt negri sunt de un albastru inchis si unul este cu alb simplu altul cu alb metalizat,din pacate am scos doar cu unul acela cu alb metalizat,celalalt lam bagat din pacate cu o femela mult mai mare si a iesit cam ciufulit si de atunci nu prea mai are interes de femele  :banghead:
slayer
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 50
Membru din: 18 Mar 2013 21:18

maturi sunt cumparati de la crescatori unul dintre ei este dl. alexandru din arad  :great: iar puietul este reprodus de mine.
Avatar utilizator
MrKuka
Hero Member
Hero Member
Mesaje: 527
Membru din: 17 Aug 2012 13:03
Localitate: Arad
Contact:

slayer scrie: pesti dt nu sunt negri sunt de un albastru inchis si unul este cu alb simplu altul cu alb metalizat,din pacate am scos doar cu unul acela cu alb metalizat,celalalt lam bagat din pacate cu o femela mult mai mare si a iesit cam ciufulit si de atunci nu prea mai are interes de femele  :banghead:
S-a speriat :)

Daca ai ocazia, cum a spus liviu, fa cateva poze in acvariu , sa le vedem forma, ca sa nu fie deformați de recipient.
Loged out. Have a nice day.
slayer
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 50
Membru din: 18 Mar 2013 21:18

http://www.imigi.ro/public/viewset/321 am facut citeva poze in bazin cu betani mei si citiva puiuti care iam oprit pentru mine ,se poate observa si masculul dt ciufulit de femela. :dance:
livulik
Administrator
Administrator
Mesaje: 1399
Membru din: 22 Feb 2010 21:41
Localitate: Bucharest

pestele din pozele de mai jos este scos de tine? adica ii cunosti parintii?
http://www.imigi.ro/public/view/441
http://www.imigi.ro/public/view/442
"Doar când ultimul copac a murit, ultimul râu a fost otrăvit şi ultimul peşte a fost prins, ne vom da seama că nu putem mânca bani!"
member of EHBBC si IBC
slayer
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 50
Membru din: 18 Mar 2013 21:18

da este puiet scos de mine are 3,5 luni iar tatal este acela albastru din poze cu voalul mare. :great:
livulik
Administrator
Administrator
Mesaje: 1399
Membru din: 22 Feb 2010 21:41
Localitate: Bucharest

Arata promitator asta tinerel! Sa-l vedem si cum se va mai dezvolta peste vreo 4-5 saptamani! Alti frati/surori?

p.s. te-am intrebat de acesta pentru ca este printre putinii cu care se poate lucra cu sanse de reusita!  :dink: cu ceilalti sa lucrezi cu atentie la selectie pt. ca am zarit cativa RoseTail sever...
"Doar când ultimul copac a murit, ultimul râu a fost otrăvit şi ultimul peşte a fost prins, ne vom da seama că nu putem mânca bani!"
member of EHBBC si IBC
slayer
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 50
Membru din: 18 Mar 2013 21:18

da are si frati si surori dar pe acesta si inca citiva iam oprit pentru mine restul pleaca simbata sau duminica spre alt destinatar  :great:
Scrie răspuns