My First Betta

The place to put fish in the spotlight which are/were special to you as a pet, showfish or breeder.
Avatar utilizator
Plakat
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 59
Membru din: 23 Apr 2010 15:50
Localitate: Iasi

Din cauza lui m-a prins microbul  ;)
Imagine

Imagine
Ultima oară modificat 09 Mai 2010 11:50 de către Plakat, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
milenium
Sr. Member
Sr. Member
Mesaje: 305
Membru din: 06 Mar 2010 14:46
Localitate: bucuresti militari-veteranilor
Contact:

frumos peste  ;) am si eu unul la fel care mi- a si depus https://forum.bettaclub.ro/index.php?topic=168.0  ;D
Avatar utilizator
Plakat
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 59
Membru din: 23 Apr 2010 15:50
Localitate: Iasi

Am vazut ;D sunt cu ochii pe tine sa vad micutii ca asa vrea si eu sa-i fac ceva mostenitori.
Avatar utilizator
milenium
Sr. Member
Sr. Member
Mesaje: 305
Membru din: 06 Mar 2010 14:46
Localitate: bucuresti militari-veteranilor
Contact:

si eu sant curios ce va iesi pt ca el e CT si ea HMPK :D
Yonnutz
Full Member
Full Member
Mesaje: 119
Membru din: 20 Mar 2010 09:45
Localitate: Timis, Costeiu

vor iesi CTPK. banuiesc.
daca da, vor fi superbi  ;D
sunt innebunit dupa ei
livulik
Administrator
Administrator
Mesaje: 1399
Membru din: 22 Feb 2010 21:41
Localitate: Bucharest

prima generatie (F1) nu vor fi sigur CTPK; toti vor avea aripioare lungi datorita faptului ca gena aripioarelor scurte este recesiva; este posibil sa se vada ceva rezultate in F2 (sora x frate); dar pe urma vei avea de lucru la reductia dintre radii deoarece nu va fi uniforma, mai ales la caudala

first generation (F1) won't be CTPK; all of them will be long-fins because short-fins gene is a recessive one; maybe on F2 (sister x brother) you'll have some short-fins CT; after that you'll have to work hard on web-reducing, because they will not have a uniform reduction, especially on caudal  ;)
"Doar când ultimul copac a murit, ultimul râu a fost otrăvit şi ultimul peşte a fost prins, ne vom da seama că nu putem mânca bani!"
member of EHBBC si IBC
Scrie răspuns