Primul meu betta / My first betta

The place to put fish in the spotlight which are/were special to you as a pet, showfish or breeder.
Avatar utilizator
crb
Full Member
Full Member
Mesaje: 162
Membru din: 14 Apr 2010 08:17
Localitate: Bucharest
Contact:

Betta Crowntail red atat va pot spune, daca imi puteti spune voi cate ceva va multumesc ![img]http://[/img]Imagine
Ultima oară modificat 18 Apr 2010 21:42 de către crb, modificat 1 dată în total.
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Despre ? :)
O poza ar ajuta  ;)
Membru IBC
Avatar utilizator
crb
Full Member
Full Member
Mesaje: 162
Membru din: 14 Apr 2010 08:17
Localitate: Bucharest
Contact:

am dat add image dar nu a aparut ,nu prea le am cu forumurile niste indrumari ar fi ok ms
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Urca poza pe un site de hosting (ex tinypics.com) si apoi pui aici link-ul primit de la ei . Daca folosesti site-ul indicat , iei cu copy-paste cel de-al doilea link afisat  ;) . Si sugestia (si rugamintea in acelasi timp) ca poza sa fie dimensionata la maxim 640/480  ;)
Ultima oară modificat 18 Apr 2010 21:45 de către snakefishmike, modificat 1 dată în total.
Membru IBC
Avatar utilizator
crb
Full Member
Full Member
Mesaje: 162
Membru din: 14 Apr 2010 08:17
Localitate: Bucharest
Contact:

Gata am facut poza mica, acesta este pestisorul meu :)
Avatar utilizator
milenium
Sr. Member
Sr. Member
Mesaje: 305
Membru din: 06 Mar 2010 14:46
Localitate: bucuresti militari-veteranilor
Contact:

frumuse  ;D
Avatar utilizator
crb
Full Member
Full Member
Mesaje: 162
Membru din: 14 Apr 2010 08:17
Localitate: Bucharest
Contact:

Imi poate spune cineva ce gena daca se face mai mare sau cam cate luni are sau daca se mai coloreaza , as fi recunoscator !
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Pai ... hai sa lamurim putin lucrurile .
Ca gena este CT curat de pet-shop . Ca si colorit este un red , as putea spune chiar un red wash dupa lipsa pigmentatiei din zona capului . Despre virsta ... numai crescatorul iti poate spune . Orientativ are intre 4 si X luni . De crescut ... nu prea  :) .
Oricum frumos , sa-ti traiasca si sa te bucuri de el .
Membru IBC
Avatar utilizator
crb
Full Member
Full Member
Mesaje: 162
Membru din: 14 Apr 2010 08:17
Localitate: Bucharest
Contact:

Multumesc !  ;D
livulik
Administrator
Administrator
Mesaje: 1399
Membru din: 22 Feb 2010 21:41
Localitate: Bucharest

completand cele spuse de @snakefishmike, daca pestele este mai tinerel sa nu fii surprins daca la batranete se va albi si mai mult corpul!
de varsta este ceva mai greu sa-ti dai seama cand pestele a trecut de 5 luni... unul din semne cand pestele este batran: nu-si mai inchide complet/perfect gura!
"Doar când ultimul copac a murit, ultimul râu a fost otrăvit şi ultimul peşte a fost prins, ne vom da seama că nu putem mânca bani!"
member of EHBBC si IBC
Scrie răspuns