Carti de dat

Lounge Room!
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Buna seara dragi prieteni.
De-a lungul timpului, fiind mare iubitor de carti si adunandu-le ca un harciog de peste tot, in casa mea s-au strans atat de multe, incat am constatat ca ... e timpul sa ma despart de parte din ele. Am incercat pe la cativa "anticari" gasiti pe net, insa pe ei ii intereseaza la cat ar putea si cat de repedee ar vinde cartile, nicidecum valoare lor ca si hrana pt suflet. Ce daca-i Kafka, Gogol, Tolstoi, Lancranjan, ori multi, multi altii. Nu conteaza, ca nu se vand rapid. In fine ...  Smiley
Asadar, am de dat cateva sute (vre-o 300-400) de carti din diverse domenii (literatura, istorie, drept, aata etc). Cand spun "dat", nu ma refer neaparat la vandut, ci poate fi si donatie, sau vanzare pe o strangere de mana si un simplu multumesc  Smiley .
Tot ceea ce ma intereseaza e ca doritorul, sau doritorii, sa ma scape de toate. Nu-mi place "sa-mi arunc" sufletul, asa ca ... in veci nu vor ajunge la gunoi de mana mea. Cat despre dusul la maculatura ... sa-mi rup carca pt 200 + de kilograme, neavand mijloc de transpot si la pretul de maculatura, mai bine lipsa  Smiley.
Asadar cine e interesat de carti tiparite incepand cu anii 1930, pana prin 1990, e asteptat cu drag sa-mi calce pragul.
Toate cele bune,
Mihai Sirbu.
Membru IBC
cosmake
Sr. Member
Sr. Member
Mesaje: 391
Membru din: 13 Aug 2012 08:47
Localitate: Craiova, Romania

Sa inteleg ca golesti biblioteca sa mai pui citeva cutii pentru betta? :13:
Super gestul tau de a dona carti
Stiu ca sint acvarist prost , dar cind ma uit pe net prind curaj
Avatar utilizator
MrKuka
Hero Member
Hero Member
Mesaje: 527
Membru din: 17 Aug 2012 13:03
Localitate: Arad
Contact:

:PDT_Armataz_01_37:
Daca nu reusesti se pot dona la o casa de copii sau biblioteca..
Loged out. Have a nice day.
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Biblioteca geme in continuare. Astea sunt din debara  :D
Nu vine nimeni sa le ia, chiar si gratis. Nici aia de colecteaza maculatura, nu vin nici gratis pt mai putin de 500 kg.
Membru IBC
Avatar utilizator
MrKuka
Hero Member
Hero Member
Mesaje: 527
Membru din: 17 Aug 2012 13:03
Localitate: Arad
Contact:

Cand am spus la biblioteca.. ma refeream la biblioteca unei scoli, de exemplu... aici as gasi unde sa le dau...
Loged out. Have a nice day.
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Bibliotecile din scolile bucurestene nu prea mai exista din pacate. Si chiar si unde mai exista, nu se deplaseaza dupa ele. Toti le vor "la botul calului".
Membru IBC
Scrie răspuns