Steir Austria

Seeking
Avatar utilizator
MrKuka
Hero Member
Hero Member
Mesaje: 527
Membru din: 17 Aug 2012 13:03
Localitate: Arad
Contact:

Salutare, poate cineva sa mă ajute cu un transport. Aveti pe cineva sau o idee cum sa aduc betta din localitatea respectiva?
Loged out. Have a nice day.
Avatar utilizator
MetalViper
Global Moderator
Global Moderator
Mesaje: 249
Membru din: 09 Iul 2013 21:28
Localitate: Craiova

De la Jan? :)
Din pacate nu mai am pe nimeni, dar eu am fost profund dezamagit de el la ultimele 2 transporturi.
Daca iei de la el, cere poze, altfel risti sa patesti ca mine!
La ultimul transport am primit un peste mort, unul cu popeye si unul cu fungus. Cei bolnavi au murit la scurt timp :) Nici acum nu am mai primit nimic in schimb!
Avatar utilizator
MrKuka
Hero Member
Hero Member
Mesaje: 527
Membru din: 17 Aug 2012 13:03
Localitate: Arad
Contact:

Da, este cam un mic excroc. Dar vreau sa aduc direct de la crescător. Am muscat-o si noi de mai multe ori cu el. Din păcate ... Dar onagara de neamtul ala nu prea gasesti importatoroli.
Loged out. Have a nice day.
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Din pacate de Jan se plang si crescatori din alte tari. Un amic si-a luat o frumoasa teapa de 80 euro de la el. Pret platit pe o pereche ... praf
Membru IBC
Avatar utilizator
MrKuka
Hero Member
Hero Member
Mesaje: 527
Membru din: 17 Aug 2012 13:03
Localitate: Arad
Contact:

Jan creste el pesti si ii baga ca pret de Thai. Da si rt. E cam nasol. Ce solutii avem. Cel din Germania e ok? Ai ceva experienta cu el?
Loged out. Have a nice day.
Avatar utilizator
MetalViper
Global Moderator
Global Moderator
Mesaje: 249
Membru din: 09 Iul 2013 21:28
Localitate: Craiova

Eu in aprilie o sa fac o comanda ca sa o leg la showul din Kalkar, Germania.
Si ca transhipper o sa fie Jan din Germania. Sper sa mearga totul ok. Mai multe nu pot sa spun ca e prima data cand incerc cu el.
Cu austriacul eu nu mai incerc. Daca vrei ceva si nu te grabesti facem o comanda comuna pt. sfarsitul lui aprilie.
Avatar utilizator
MrKuka
Hero Member
Hero Member
Mesaje: 527
Membru din: 17 Aug 2012 13:03
Localitate: Arad
Contact:

Te rog sa mă anununti si pe mine. As comanda si eu ceva. Dar nu e mai ok sa vorbim direct cu un crescător?
Loged out. Have a nice day.
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Pai cam asa vrea sa comande. Doar ca , pt siguranta, transportul va trece prin germania, iar pt scaderea costurilor pestii vor ajunge in Romania dupa show  :D
Membru IBC
Avatar utilizator
MetalViper
Global Moderator
Global Moderator
Mesaje: 249
Membru din: 09 Iul 2013 21:28
Localitate: Craiova

Exact cum a zis si Mihai! Noi alegem pestii direct de la crescator, dar ca sa intre in UE ne trebuie un transhipper!
Incerc cu Jan din Germania acum. Problema e ca pe langa pretul pestilor, mai e si transportul de platit de la crescator pana in Germania, 7euro pe peste taxa lui Jan (fata de 9 cat avea Jan austriacul :P ) si apoi inca un cost de adus in Romania dar ala e mai lesne, 15-20 de euro sper.
Avatar utilizator
MrKuka
Hero Member
Hero Member
Mesaje: 527
Membru din: 17 Aug 2012 13:03
Localitate: Arad
Contact:

Bine... Va rog sa mă tineti la curent, daca apare ceva.
Loged out. Have a nice day.
alnorpm
Newbie
Newbie
Mesaje: 33
Membru din: 22 Mai 2012 16:11
Localitate: Arad , Romania

Yma alban a mai luat o teapa de la Jan de 80 euro  , mi-a povestit ...,mai tine-ti minte cind am atras atentia ca hamburghezul e  bandit , si nu prea ia placut ca l-am infruntat . Asta e, mergem inainte , dar fara el !
Avatar utilizator
MetalViper
Global Moderator
Global Moderator
Mesaje: 249
Membru din: 09 Iul 2013 21:28
Localitate: Craiova

Am renuntat la el si noi dupa unlele tepe! Jan din Germania a fost super ok si mai ieftin!
Scrie răspuns