Comanda comuna betta Thailanda 19.03.2011

Seeking
Scrie răspuns
Avatar utilizator
alex_snake_gunit
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 85
Membru din: 02 Mar 2010 00:12
Localitate: Timisoara..Australia I wish .
Contact:

pffff.....ce naspa.
>:(
Life It`s a Bitch !
shogard85
Newbie
Newbie
Mesaje: 18
Membru din: 14 Apr 2010 18:18

offf... ti se rupe sufletul cand ii vezi asa mai ales cand stii cum erau... m-au terminat...
Nu stiu exact cum e cu transportul asta extern dar curierul nu ar trebui sa garanteze o durata de expediere? mai ales in cazul postei rapide... daca stii ca se pot intampla accidente dintr-astea nu-ti mai vine sa comanzi. Tailandezul ce vina are acu... poate ii retrimite doar ca sa-si pastreze imaginea.
Oricum salut profesionalismul lui liviu... ma refer si la faptul ca a licitat pentru a putea oferi un calificativ si a avea un back-up... ii multumesc pentru efortul depus!
:'(
Avatar utilizator
ilap
Newbie
Newbie
Mesaje: 43
Membru din: 24 Dec 2010 13:13
Localitate: Sebes

-liviu, acum ce putem facem mai departe?
-in privinta transportului nu se poate face nimic?
-eu parca as mai incerca o data sa iau halfmoni de la el,mai patesc inca o data transportul
Ed
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 85
Membru din: 16 Apr 2010 07:41
Localitate: Timisoara

Mda...nasoala faza. Imi pare rau si de pesti si de voi...Stiu cum e sa-i astepti cu nerabdare. :-\
livulik
Administrator
Administrator
Mesaje: 1399
Membru din: 22 Feb 2010 21:41
Localitate: Bucharest

ok, hai sa o luam pe rand (acum ca mi-a trecut durerea de cap avuta de la deschiderea coletului)!!!

1) in primul rand imi pare f rau pt. experienta traita mai ales de cei care sunt la primul transport  :-[

2) nu stiu ce s-a intamplat cu intarzierea asta (nu putem trage EMS-ul la raspundere deoarece termenul garantat de ei este 14 zile...au fost in termen) dar va spun sigur ca a fost o chestiune de maxim 24h la mijloc! adica daca reusea sa ajunga ieri erau multi salvati...o singura femela mai misca azi, mai misca si acum dar agonizant...nu cred ca scapa  :'(

3)
Oricum salut profesionalismul lui liviu... ma refer si la faptul ca a licitat pentru a putea oferi un calificativ si a avea un back-up...
am incercat sa am cat de cat o modalitate de "negociere/constrangere" desi crescatorul se putea spala pe maini...

in fine...important este ca ni-i va inlocui fara alte costuri in afara costului EMS (~2usd/peste)

Desi banuiesc eu ca toti suntem dispusi sa platim transportul din nou, astept aici sa-mi spuneti decizia voastra.

Mai jos vedeti raspunsul lui la mail-ul dat de mine azi, prin care il anuntam ca pestii au ajuns morti si ca in seara asta ii voi trimite si pozele:
Hi . Liviu
 I'm sorry for sent your bettas delay . Bettas i sent you in box top quality fish . But don't worry . I trust you bettas dead all . Please do not take photos those fish send me . I will replace you again  . I will send your bettas monday 11 April 2011 . Because monday 4 April i have packing alot bettas ship my customer Japan . Thank you so much .
Best regards
Patsayawan
 
"Doar când ultimul copac a murit, ultimul râu a fost otrăvit şi ultimul peşte a fost prins, ne vom da seama că nu putem mânca bani!"
member of EHBBC si IBC
Avatar utilizator
ilap
Newbie
Newbie
Mesaje: 43
Membru din: 24 Dec 2010 13:13
Localitate: Sebes

eu sant de acord sa mai platesc inca o data transportul.
Xerio
Newbie
Newbie
Mesaje: 28
Membru din: 15 Ian 2011 02:39
Localitate: Bucharest

si eu sunt de acord..
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Tinand cond ca nu de mult am mai trecut prin asa ceva (din pacate cu salbaticiuni) stiu bine cum e.
Merg mai departe.
Liviu astept sa faci calculele si sa imi comunici suma  ;)
Membru IBC
Avatar utilizator
milenium
Sr. Member
Sr. Member
Mesaje: 305
Membru din: 06 Mar 2010 14:46
Localitate: bucuresti militari-veteranilor
Contact:

Si eu astept suma pentru transport  ;)
livulik
Administrator
Administrator
Mesaje: 1399
Membru din: 22 Feb 2010 21:41
Localitate: Bucharest

pai...calcule:

@xerio: 6x2=12x3=36 ron
@dumi: 2x2=4x3=12 ron
@shogard85: 6x2=12x3=36 ron
@ilap: 12x2=24x3=72 ron
@milenium: 3x2=6x3=18 ron
@snake: 6x2=12x3=36 ron
"Doar când ultimul copac a murit, ultimul râu a fost otrăvit şi ultimul peşte a fost prins, ne vom da seama că nu putem mânca bani!"
member of EHBBC si IBC
shogard85
Newbie
Newbie
Mesaje: 18
Membru din: 14 Apr 2010 18:18

Nici o problema.
dumi
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 95
Membru din: 01 Mar 2010 16:44
Localitate: Bucharest - Pantelimon-Iancului

De acord.
livulik
Administrator
Administrator
Mesaje: 1399
Membru din: 22 Feb 2010 21:41
Localitate: Bucharest

@ilap, @shogard85 au achitat transportul
Ultima oară modificat 31 Mar 2011 11:24 de către livulik, modificat 1 dată în total.
"Doar când ultimul copac a murit, ultimul râu a fost otrăvit şi ultimul peşte a fost prins, ne vom da seama că nu putem mânca bani!"
member of EHBBC si IBC
livulik
Administrator
Administrator
Mesaje: 1399
Membru din: 22 Feb 2010 21:41
Localitate: Bucharest

Amount: $124.00 USD
Transaction Date: April 3, 2011
Transaction ID: 49Y05671EW066882P

Subject: You've got money!

Message:
EMS & heatpack for Liviu Mocanu on Monday 11.04

Shipping Address:
pipera 9, bl.2E, ap.5
bucharest
Romania
i-am platit tranportul crescatorului...sa speram ca nu vom mai avea probleme!  >:(
"Doar când ultimul copac a murit, ultimul râu a fost otrăvit şi ultimul peşte a fost prins, ne vom da seama că nu putem mânca bani!"
member of EHBBC si IBC
livulik
Administrator
Administrator
Mesaje: 1399
Membru din: 22 Feb 2010 21:41
Localitate: Bucharest

cred ca mai amanam o saptamana transportul...
Hi . Liviu
  Urgent !! ... Today i go my post office and i ask my post about delivery EMS next week . Because thailand next week long holiday songkran from 13 -15 April and i stay in province  . My post tell me send parcel on monday 11 April  not sure for fast delivery . If delay i think bettas in box must dead same last time  . Do you think ? . If possible i advise you postpone shipment to next week ( Monday 18 April ) . Because i don't want news bettas dead when arrive you . Please reply me ASAP . Thank you so much .
Best regards
Patsayawan
avand in vedere ca temperaturile sunt tot scazute nu as vrea sa vad iar pestii morti  :(
"Doar când ultimul copac a murit, ultimul râu a fost otrăvit şi ultimul peşte a fost prins, ne vom da seama că nu putem mânca bani!"
member of EHBBC si IBC
Scrie răspuns