Comanda comuna din Indonezia

Seeking
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Dupa doua comenzi reusite, prin care s-au adus in tara specii de wild betta, ne-am hotarat sa mai facem inca una prin care sa aducem si alte specii.
Comanda va fi facuta de la www.Fantasy-aquatic.com . In clipa de fata sunt in stoc urmatoarele specii de wild betta:
betta pugnax USD 20
betta brownorum USD 25
betta rutilans USD 10
betta chloropharynx  USD 30
betta simorum USD 30
betta ocelatta (golden) USD 30
betta red patoti USD 30
parosphomenus ornaticauda USD 15
betta edithae SUD 20
betta enisae USD 20
betta compucta USD 20
Costul transportului cu posta normala(nu exista altceva pe relatia Indonezia-Romania) se situeaza undeva in jurul a 30 USD pt cutia cu 10 pesti. Durata transportului este de cca 15-16 zile. De precizat ca la fiecare transport a existat un singur deces, pestele decedat fiind inlocuit ulterior de catre vanzator.
Indonezianul are si betta splendens, insa din pacate nu cunosc preturile.
De comanda in sine se va ocupa colegul @Robertino, el fiind cel care a tinut legatura cu indonezianul.


Eu personal, dupa ce data trecuta am achizitionat 2 perechi de betta uberis, tura asta vreau:

betta brownorum USD 25
betta rutilans USD 10
Membru IBC
Avatar utilizator
robertino
Full Member
Full Member
Mesaje: 215
Membru din: 09 Apr 2010 10:07
Localitate: Bucuresti-Tineretului
Contact:

Preturile sunt per pereche, si spre deosebire de splendens, masculii pot sta de obicei fara probleme in acelasi acvariu cu femele sau cu alti masculi.

Eu o sa mai iau un mascul de channoides...mi-a disparut unul acum cateva zile.
Ultima oară modificat 19 Iul 2010 19:48 de către robertino, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
white_betta
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 71
Membru din: 02 Mar 2010 17:06
Localitate: IASI
Contact:

Nu stiu cum mama masii se face ca de fiecare data cand s-a facut comanda la mine a intervenit cate ceva...acum de ex planuiesc o plecare la plaja pe meleaguri straine.

Daca nu va grabiti...eu saptamana viitoare am raspunsul final asupra cazarii ...prin urmare daca nu plec..ma bag si eu comanda cu niste chanoides..daca sunt..daca nu...vedem noi
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Momentan nu-i graba, asteptam sa vedem cati ne strangem  ;)
Membru IBC
anka1968
Full Member
Full Member
Mesaje: 103
Membru din: 22 Apr 2010 19:04
Localitate: bucuresti

buna,

vreau o pereche betta simorum
...e graba, se va face f cald si cred ca e important sa-i luam cat mai repede cu putinta
daca s-ar putea sa facem plata vineri nu am nimic impotriva, ma pot vedea cu oricare dintre voi sa-i dau banutii

mercic,
anca
anka1968
Full Member
Full Member
Mesaje: 103
Membru din: 22 Apr 2010 19:04
Localitate: bucuresti

robertino scrie: Preturile sunt per pereche, si spre deosebire de splendens, masculii pot sta de obicei fara probleme in acelasi acvariu cu femele sau cu alti masculi.

Eu o sa mai iau un mascul de channoides...mi-a disparut unul acum cateva zile.
buna Cosmin,

am incercat in doua randuri sa te sun dar n-ai raspuns, daca se poate sa facem plata maine e ok, altfel din pacate e prea tarziu pt mine, am o gramada de lucruri de facut, fiind pe ultima suta inainte de parasirea definitiva a Romaniei, asa incat ultima grija ar consta in pestii de sosit, aclimatizat, etc...
Maine pot sa-ti dau banutii la orice ora...de la 6 dimineata la o ora la care sa mai poti efectua plata...
pt ca ai cosmote, am un nr provizoriu 0764-33.66.22 pe care te rog sa ma contactezi, altfel considera ca pe mine nu va puteti baza
mercic,
anca
Avatar utilizator
white_betta
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 71
Membru din: 02 Mar 2010 17:06
Localitate: IASI
Contact:

din pacate nu ma pot  baga la comanda....plec in vacanta..din nou ;D ;D
Scrie răspuns