Articol, betta peste sociabil

Articles about Bettas
Avatar utilizator
MrKuka
Hero Member
Hero Member
Mesaje: 527
Membru din: 17 Aug 2012 13:03
Localitate: Arad
Contact:

Salutare, ma confrunt cu intrebarea daca sa tin betta sa se vad unul pe celalalt sau mai bine nu. problema este ca eu nu am timpul necesar sa tot iau separatoarele si sa-i las un pic sa se vada.

Intrebare este, cum este mai ok pentru ei: Sa nu se vada deloc (f rar) sau tot timpul?

Acest articol mi-a placut, dar m-a pus pe ganduri.

http://www.bettatalk.com/answer136.htm
Loged out. Have a nice day.
livulik
Administrator
Administrator
Mesaje: 1399
Membru din: 22 Feb 2010 21:41
Localitate: Bucharest

poti incerca o solutie de compromis: cartonul despartitor (sau ce o fi el!) sa aiba 2-3 gauri de 1,5-2cm diametru asezate la inaltimi aleatoare! in felul ăsta pestii se pot vedea cand sunt in dreptul lor dar se pot si retrage in anumite portiuni fără sa fie vazuti atunci cand unul dintre ei oboseste sau este dominat!
"Doar când ultimul copac a murit, ultimul râu a fost otrăvit şi ultimul peşte a fost prins, ne vom da seama că nu putem mânca bani!"
member of EHBBC si IBC
Avatar utilizator
raptor
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 68
Membru din: 21 Sep 2012 09:00
Localitate: Roman

livulik scrie: poti incerca o solutie de compromis: cartonul despartitor (sau ce o fi el!) sa aiba 2-3 gauri de 1,5-2cm diametru asezate la inaltimi aleatoare! in felul ăsta pestii se pot vedea cand sunt in dreptul lor dar se pot si retrage in anumite portiuni fără sa fie vazuti atunci cand unul dintre ei oboseste sau este dominat!
Am incercat si eu varianta asta si e ok :victory:
Avatar utilizator
MrKuka
Hero Member
Hero Member
Mesaje: 527
Membru din: 17 Aug 2012 13:03
Localitate: Arad
Contact:

Mi s-a parut interesant articolul si de aceea am spus sa-i dau un share.
Loged out. Have a nice day.
Scrie răspuns