5 channoides

anka1968
Full Member
Full Member
Mesaje: 103
Membru din: 22 Apr 2010 19:04
Localitate: bucuresti

neata,

ieri dupa depunere EL a stat numai in nuca de cocos de unde n-a iesit deloc (nici pana acum), EA a misunat mai tot timpul. Sper sa nu manance icrele si sa cloceasca a-la-carte. A durat cca 3 ore operatiunea de depunere de ieri. Perioada de clocire a icrelor este intre 10-15 zile in functie de temperatura apei...
va anunt pe masura ce apar noutati
anca
Ed
Jr. Member
Jr. Member
Mesaje: 85
Membru din: 16 Apr 2010 07:41
Localitate: Timisoara

Good luck with the frys!

Sa ma treci pe lista pentru niste puiuti te rog :)
Avatar utilizator
robertino
Full Member
Full Member
Mesaje: 215
Membru din: 09 Apr 2010 10:07
Localitate: Bucuresti-Tineretului
Contact:

Nu-ti face mari sperante...e prima data cand depune si sunt slabe sanse sa tine icrele 2 saptamani fara sa le inghita. Si masculul meu a stat 2 zile ascuns...pe urma i s-a facut foame si sa vezi cu ce pofta a venit sa manance artemia. :) Oricum, bafta!
anka1968
Full Member
Full Member
Mesaje: 103
Membru din: 22 Apr 2010 19:04
Localitate: bucuresti

robertino scrie: Nu-ti face mari sperante...e prima data cand depune si sunt slabe sanse sa tine icrele 2 saptamani fara sa le inghita. Si masculul meu a stat 2 zile ascuns...pe urma i s-a facut foame si sa vezi cu ce pofta a venit sa manance artemia. :) Oricum, bafta!
buna,
pt mine nu e important sa am pui, ci pestii pe care-i am in casa sa fie sanatosi, sa stea in conditii peste minimul cerut, sa creasca foarte mari. Eram f entuziasta ca au depus, mai ales dupa ce 3 dintre ei s-au sinucis sarind din acvariu. Iar daca voi avea 1 sau 100 de pui ii donez pe toti cei de care nu pot sa ma ocup.
anca
anka1968
Full Member
Full Member
Mesaje: 103
Membru din: 22 Apr 2010 19:04
Localitate: bucuresti

neata, din pacate el a mancat icrele, dar nu-i bai, alta data! oricum nu mai scriu despre ei decat atunci cand am pui
anka1968
Full Member
Full Member
Mesaje: 103
Membru din: 22 Apr 2010 19:04
Localitate: bucuresti

noul bazin pt fetita cianoida (un Aquatic Nature 31 l):
http://tinypic.com/r/18kldi/3
http://tinypic.com/r/rlcns4/3

nu am pus multe plante pt ca EL este singur in bazinul de 100l, fiind singurul bazin plantat...am smuls cateva fire asa subtil si aproape inobservabil... EA a trebuit izolata din simplul fapt ca dupa depunerea de saptamana trecuta, il alerga pe mascul si-l impingea in geam...tare ciudat; in fond imi doresc mai mult decat orice sa vad pui de salbatici in bazin
Scrie răspuns