Salut!

A short description about yourself
dcg
Sr. Member
Sr. Member
Mesaje: 297
Membru din: 24 Mar 2015 13:09
Localitate: Bucuresti

Salut!

Sunt Cristi din Bucuresti. 39 anisori. Am facut acvaristica in copilarie. Picioare calorifer fonta strambe de la greutatea acvariilor, eprubete cu nisip pe post de incalzitoare fara termostat, tubi la cornet, pietris cules de pe terase de blocuri... cei batrani si aduc aminte. Cand primeam 5 lei nu cumparam doua vafe de la chiosc ci fugeam in piata ca sa cumpar o gupa gravida.

M-a fericit nevasta cu un bol cu un betta albastru. Deci ce sa mai pierdem vremea cu ceremonii, ne vedem pe "Spawn-log" sa vedem daca face icre.  ;DImagine
Ultima oară modificat 20 Apr 2015 20:43 de către dcg, modificat 1 dată în total.
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Salut si bun venit!
Inca mai crezi in barza? Sau crezi ca-i vre-o minune biblica si astepti ca un mascul sa faca icre si sa le fecundeze?  :017:
Hermafroditi nu sunt si nici ovovivipari incat sa fie femela gestanta care sta sa fete.
18 grade ... hmmm , eu ma mai risc pe barba mea rareori.
Vrei sa te bucuri de el? Ia-i un acvariu, cat de mic insa paralelipipedic sa fie. Baga si ceva caldurica si incearca sa le explici copiilor (stiu, e greu al naibii  ;D ) ca nu-i gascan ce trebuie ingrasat inainte de taiere  :great:
Membru IBC
dcg
Sr. Member
Sr. Member
Mesaje: 297
Membru din: 24 Mar 2015 13:09
Localitate: Bucuresti

Bine te-am gasit. Poza e din ianuarie. Suntem in aprilie. Muta-mi la loc, te rog, topicul disparut de pe "Spawn-log". Nu l-am deschis degeaba, promit un topic spectaculos si plin cu puime. Derulez caseta cu 3 zile, adaug un acvariu 30 de litri, incalzitor setat la 28C, filtru, iluminare, plante, termometru ca sa te conving ca eu + betta = love. Better?  ;D

PS: sigur nu face icre? :p

Imagine
Ultima oară modificat 20 Apr 2015 23:05 de către dcg, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
MetalViper
Global Moderator
Global Moderator
Mesaje: 249
Membru din: 09 Iul 2013 21:28
Localitate: Craiova

Bine ai venit! Frumos castel are bettanul :)
dcg
Sr. Member
Sr. Member
Mesaje: 297
Membru din: 24 Mar 2015 13:09
Localitate: Bucuresti

Salut!

Ala nu e castelul lui, ci o casa de toleranta. In topicul asta incerc sa o convertesc in nursery: https://forum.bettaclub.ro/index.php?topic=895.0

:)
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Eu (adica tu) + betta = love ???
Hmmmm! Sunt curios ce pui vor rezulta  :D
Membru IBC
katala
Newbie
Newbie
Mesaje: 13
Membru din: 24 Iun 2017 07:46

snakefishmike scrie:Eu (adica tu) + betta = love ???
Hmmmm! Sunt curios ce pui vor rezulta  :D
De apreciat sinceritatea sarcasmului, dar descurajaza incepatorii!
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

Preferam ... daca nu calitatea data de standarde, macar lipsa ... hai sa-i spunem folosirii animalelor dupa cum ne taie capul. Sapand putin prin forum, ai sa vezi de ce spun asta, mai ales referitor la cazul de fata
Scrie răspuns