Betta HalfMoon LAVANDER,MUSTARD,DRAGON WHITE AND RED.RED-DARK- 2011-2012

Share your bettas with the other forum members.
livulik
Administrator
Administrator
Mesaje: 1399
Membru din: 22 Feb 2010 21:41
Localitate: Bucharest

index.php?topic=410.0
si aici sunt extrem de clare si edificatoare desenele pentru observarea standardelor!
MrKuka scrie: Un alt obiectiv pe care il am este sa inteleg genetica, suficient ca sa pot aprecia rezultatul unei ponte.
TOTI avem mult de invatat la capitolul asta! eu, de exemplu, sunt deficitar in intelegerea metalicilor!!!! unde si ce se schimba astfel incat din metalici ajung dragoni...
sau la albastru (steel, royal si turquoise); ce se intampla cand ii combini intre ei (oricare din combinatii) inteleg destul de bine dar pic in cap cand vine vorba de introducerea genei copper...
"Doar când ultimul copac a murit, ultimul râu a fost otrăvit şi ultimul peşte a fost prins, ne vom da seama că nu putem mânca bani!"
member of EHBBC si IBC
snakefishmike
Administrator
Administrator
Mesaje: 1051
Membru din: 22 Feb 2010 21:16
Localitate: Bucharest - Romania
Contact:

livulik scrie:
TOTI avem mult de invatat la capitolul asta! eu, de exemplu, sunt deficitar in intelegerea metalicilor!!!! unde si ce se schimba astfel incat din metalici ajung dragoni...
sau la albastru (steel, royal si turquoise); ce se intampla cand ii combini intre ei (oricare din combinatii) inteleg destul de bine dar pic in cap cand vine vorba de introducerea genei copper...
Acum intelegi de ce-ti spneam acum cativa ani, ca desi am tradus acele articole, vreau "sa ma joc" pt a intelege la modul practic genetica?  :D :D :D
Membru IBC
Scrie răspuns